Rihanna vrea să cumpere un club de fotbal din Anglia

Rihanna vrea să cumpere un club de fotbal din Anglia
Rihanna vrea să cumpere un club de fotbal din Anglia
Rihanna (36 de ani), alături de iubitul ei, rapperul american A$AP Rocky (36 de ani), ar fi interesați să achiziționeze un club englez de fotbal.
Conform Corrieredellosport, anumite surse ale presei din Marea Britanie au aflat că cei doi și-ar dori să facă pasul în lumea fotbalului.
Rapperul american A$AP Rocky, cu implicarea avocatului său Joe Tacopina (58 de ani), care a ocupat funcții înalte în cluburi precum AS Roma, Bologna sau Venezia, ar fi interesat să cumpere clubul englez Tranmere Rovers.
Clubul englez Tranmere Rovers evoluează în liga a patra.
La baza acestei potențiale mișcări se află avocatul american Joe Tacopina, cunoscut pentru reprezentarea unor personalități precum Donald Trump sau A$AP Rocky, dar și pentru experiența sa în fotbalul italian. Tacopina a ocupat funcții importante în cluburi precum Roma, Bologna și Venezia, iar acum pare dornic să aducă un suflu nou în fotbalul englez.
Dacă această investiție se va concretiza, este foarte probabil ca Rihanna să fie o prezență constantă pe tribunele meciurilor lui Tranmere Rovers.
Artista barbadiană ar putea contribui la creșterea popularității clubului la nivel internațional.
Sursa: Tabu.RO
Citește și:
- 14:24 - Bonnie Tyler, resuscitată după ce a intrat în stop cardiac. În ce stare se află, de fapt, artista
- 14:55 - A murit actorul Ioan Isaiu! Avea 56 de ani
- 11:15 - Shakira va cânta imnul oficial la Mondiale! Cum sună melodia „Dai Dai” VIDEO
- 09:44 - Celebra cântăreață Bonnie Tyler, în comă indusă, după ce a fost operată de urgență. Ar urma să cânte la București
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News














