Cine va juca rolul Madonnei într-un viitor film biografic despre starul pop

madonna
Actriţei Julia Garner, cunoscută din serialul „Inventing Anna”, i s-a oferit rolul Madonnei într-un viitor film biografic despre starul pop, au declarat pentru
Variety
surse familiare cu proiectul.
Garner a devenit favorita dintre peste o duzină de candidate, a adăugat o persoană din interior, şi s-a vorbit mai multe luni despre ea ca fiind favorită pentru rol – un proiect pe care Madonna îl va regiza. Se aşteaptă ca echipa lui Garner să accepte oferta, a spus o altă sursă.
Filmul este produs de Universal Pictures şi va urmări primele zile ale artistei adesea controversate şi regină a reinventării perpetue.Preşedinta Universal Filmed Entertainment Group, Donna Langley, a câştigat scenariul într-un război de licitaţii cu mai multe studiouri, iar Amy Pascal este producător.Odată cu anunţul, Madonna a spus că speră să „transmită călătoria incredibilă pe care mi-a făcut-o viaţa ca artist, muzician, dansator – o fiinţă umană, care încearcă să-şi croiască drum în această lume. Accentul acestui film va fi întotdeauna pe muzică. Muzica m-a făcut să continui şi arta m-a ţinut în viaţă. Sunt atât de multe poveşti nespuse şi inspiratoare şi cine este mai potrivit decât mine să le spună. Este esenţial să împărtăşesc călătoria roller coaster a vieţii mele cu vocea şi viziunea mea”.
Citește și:
- 13:09 - Motivul pentru care Adela Popescu nu mai merge în Thailanda la Radu Vâlcan, pe timpul filmărilor „Insula Iubirii”
- 13:02 - Elena Cârstea, prima vizită în România după 10 ani. Imagini dramatice cu vedeta în scaun cu rotile: „Nu pot să merg”
- 09:00 - Ce a hotărât Holograf după decesul lui Iulian Vrabete: „Îi respectăm dorința”
- 13:22 - Unde s-a angajat Greta Dan, după ce Măruță a fost dat afară de la Pro TV
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News










