Arbitrul Istvan Kovacs, premiat de UEFA cu un meci în optimile Europa League
17 mar. 2026, 12:58
Actualizat: 17 mar. 2026, 13:01

Arbitrul Istvan Kovacs premiat de UEFA cu un meci în optimile Europa League
Articol scris de Scris de Realitatea Star
Sursă: realitatea.net
O brigadă românească va conduce partida Roma – Bologna
Acuzat de oficialii echipei Dinamo pentru că nu a văzut faultul asupra lui Musi, în derby-ul Rapid-Dinamo, Istvan Kovacs a primit o nouă delegare din partea forului continental.
El va conduce brigada de arbitri la meciul dintre AS Roma şi Bologna, programat joi, 19 martie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico din Roma.
Alături de Kovacs vor fi asistenții Mihai Marica și Ferencz Tunyogi și pe al patrulea oficial Szabolcs Kovacs. În camera VAR se vor afla Tiago Martins (Portugalia) și Bram Vam Driessche (Belgia).
În tur, pe Stadio Renato Dall'Ara, din Bologna, au marcat Federisco Bernardeschi şi Lorenzo Pellegrini.
Citește și:
- 14:12 - Formula 1 se pregătește să anuleze cursele din Bahrain și Arabia Saudită, din cauza atacurilor iraniene
- 09:09 - Max Verstappen a vorbit despre plecarea din Formula 1
- 10:21 - Ana Maria Bărbosu, gimnasta anului 2025
- 09:44 - Jocurile Olimpice. Cel mai bun rezultat din istorie pentru patinajul artistic
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News











