Romprest a pierdut procesul cu Primăria sectorului 1 pentru contractul de milioane de euro

Romprest
Scris deRealitatea Star
Publicat8 mai 2026, 22:24
Sursărealitatea.net
O nouă înfrângere în instanță pentru compania de salubritate Romprest, aflată în conflict deschis cu Primăria Sectorului 1. Magistrații de la Tribunalul București au respins solicitarea companiei de a bloca decizia Consiliului Local de încetare a contractului de salubrizare. Realitatea Plus a solicitat un punct de vedere operatorului, dar până la difuzarea știrii nu a primit nicio reacție.
Citește și
- 16:40Cătălin Predoiu a demisionat din funcția de conducere în PNL. Ședință tensionată a liderilor liberali - SURSE
- 15:36VIDEO Mii de angajați din Educație, în stradă: PROTEST de amploare față de noua Lege a salarizării
- 15:28Românii pleacă masiv din Spania. Comunitatea s-a redus cu 32%, iar economia iberică poate pierde muncitori valoroși
- 13:12Sprijin militar pentru Ucraina, ce au stabilit liderii lumii la Summitul G7. Ana-Maria Păcuraru, transmisiune specială pentru REALITATEA PLUS
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























