Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație

pompieri / foto IGSU
Scris de Andreea Damian Publicat: 28 iun. 2026, 13:50
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) a anunțat că duminică 40 de pompieri români cu mai multe autospeciale au pornit spre Franța, unde vor interveni pentru stingerea incendiilor de vegetație și pădure.
Citește și
- 14:13Temperaturile resimțite la această oră în țară. Unde se înregistrează 41 de grade / Când se răcorește vremea
- 13:56Restricții pe drumurile din 35 de județe, luni și marți, din cauza codului roșu de caniculă
- 11:15Raed Arafat, avertisment de ultimă oră în plin cod roșu de caniculă
- 10:53Românul care a parcurs 2.800 km pe Dunăre cu caiacul, în 28 de zile, de la izvor până la vărsare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























