IOHANNIS LA WASHINGTON: SUNTEM "PREGĂTIŢI PENTRU DEZBATERI SUBSTANŢIALE ŞI DECIZII FERME PENTRU CREŞTEREA SECURITĂŢII COLECTIVE ŞI A REZILIENŢEI"

IOHANNIS LA WASHINGTON: SUNTEM "PREGĂTIŢI PENTRU DEZBATERI SUBSTANŢIALE ŞI DECIZII FERME PENTRU CREŞTEREA SECURITĂŢII COLECTIVE ŞI A REZILIENŢEI"
Scris de Realitatea Star Publicat: 10 iul. 2024, 09:02
Preşedintele României, Klaus Iohannis, care participă la summitul aniversar al NATO de la Washington, a afirmat marţi seară, într-o postare pe o reţea de socializare, că liderii aliaţi sunt "pregătiţi pentru dezbateri substanţiale şi decizii ferme pentru creşterea securităţii colective şi a rezilienţei", informează Agerpres.
Citește și
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























