Inflația lovește puternic: tot mai mulți români reduc cheltuielile esențiale. Ce spun românii

Inflație în creștere
Scris deStoica Marian
Publicat23 iun. 2026, 07:56
Sursărealitatea.net
Românii se simt tot mai îngreunați din cauza inflației. Lipsa banilor îi face să reducă tot mai mult din lucrurile necesare unui trai decent, întrucât abia reușesc să își plătească facturile. Guvernul Bolojan este tras la răspundere de românii care abia mai au din ce trăi.
Citește și
- 09:23Shakira, mesaj viral pentru Messi după recordul istoric: „Atât de mândră de tine”
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 08:27Argentina s-a calificat în faza eliminatorie după victoria contra Austriei, scor 2-0
- 08:10Intervenția care corectează excesul de calciu
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News

























