George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”

George Simion
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 7 apr. 2026, 20:11
După închiderea Realitatea Plus, liderul suveraniștilor, George Simion, le-a transmis un mesaj fără precedent politicienilor puterii chiar de la tribuna Parlamentului. Acesta susține că sistemul se află în spatele decizie CNA de a retrage licența televiziunii poporului.
Citește și
- 14:13Temperaturile resimțite la această oră în țară. Unde se înregistrează 41 de grade / Când se răcorește vremea
- 13:56Restricții pe drumurile din 35 de județe, luni și marți, din cauza codului roșu de caniculă
- 13:50Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație
- 11:15Raed Arafat, avertisment de ultimă oră în plin cod roșu de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























