Focar hantavirus. Toți pasagerii americani de pe nava MV Hondius au încheiat carantina

Navă croazieră / Arhivă foto
Scris deStoica Marian
Publicat23 iun. 2026, 08:07
Sursărealitatea.net
Cei 18 pasageri rezidenți în SUA care au călătorit pe nava de croazieră MV Hondius, implicată într-un focar de hantavirus, au părăsit Unitatea Națională de Carantină din Nebraska după finalizarea perioadei de monitorizare, a anunțat Centrul Medical al Universității din Nebraska.
Citește și
- 09:23Shakira, mesaj viral pentru Messi după recordul istoric: „Atât de mândră de tine”
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 08:27Argentina s-a calificat în faza eliminatorie după victoria contra Austriei, scor 2-0
- 08:10Intervenția care corectează excesul de calciu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News

























