Comisia pentru Apărare, după drona rusă căzută la Galați: „România trebuie să continue accelerarea programelor de modernizare şi înzestrare a Armatei”

Explozie dronă Galați
Scris deRealitatea Star
Publicat29 mai 2026, 14:25
Sursărealitatea.net
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională din Camera Deputaților a reacționat joi seară după incidentul în care o dronă rusească s-a prăbușit pe acoperișul unui bloc din Galați.
Citește și
- 20:03Piedone, mesaj devastator pentru Bolojan: „Cu asemenea reforme fără cap, nu repari statul. Distrugi o națiune întreagă!”
- 17:54Bucureștiul e asaltat de șobolani. Primăria Capitalei ne spune să păstrăm curățenia
- 17:51Alertă pe Dunăre. Un vas de croazieră cu peste 200 de oameni la bord a eșuat din cauza nivelului foarte scăzut al apei – VIDEO
- 14:58Imagini virale pe Transfăgărășan: un urs, la câțiva centimetri de un turist. Tânărul pare să nu-l observe VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























