Comisia Europeană propune telemunca o zi pe săptămână pentru economisirea energiei în UE

Telemunca
Scris de Realitatea Star Publicat: 17 apr. 2026, 13:45
Comisia Europeană intenționează să propună introducerea telemuncii o zi pe săptămână ca măsură de economisire a energiei, în contextul incertitudinilor legate de aprovizionarea cu combustibili, generate de conflictul din Orientul Mijlociu. Potrivit agenției EFE, aceste recomandări nu vor avea caracter obligatoriu, ci vor servi drept orientări pentru statele membre ale UE.
Citește și
- 14:13Temperaturile resimțite la această oră în țară. Unde se înregistrează 41 de grade / Când se răcorește vremea
- 13:56Restricții pe drumurile din 35 de județe, luni și marți, din cauza codului roșu de caniculă
- 13:50Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație
- 11:15Raed Arafat, avertisment de ultimă oră în plin cod roșu de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























