Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT

Călin Georgescu
Scris deIonuț Nichita
Publicat7 apr. 2026, 21:02
Sursărealitatea.net
Călin Georgescu a reacționat dur, după decizia de închidere a postului Realitatea Plus, pe care o consideră „un abuz și o nedreptate periculoasă pentru valorile democratice fundamentale”. Într-un mesaj public postat pe rețelele sociale, președintele interzis de Sistem a susținut că măsura reprezintă o continuare a „evenimentelor din 6 decembrie 2024”, pe care mulți le consideră „un atac la democrație”.
Citește și
- 14:13Temperaturile resimțite la această oră în țară. Unde se înregistrează 41 de grade / Când se răcorește vremea
- 13:56Restricții pe drumurile din 35 de județe, luni și marți, din cauza codului roșu de caniculă
- 13:50Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație
- 11:15Raed Arafat, avertisment de ultimă oră în plin cod roșu de caniculă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Star și pe Google News


























